İlk Dükkanımız

İlk dükkânımız 1867 senesinde tarihi Kayhan Çarşı’sındaki Kayhan Camii’nin bitişiğinde faaliyete başlamıştır. Görmüş olduğunuz fotoğraf (altta), dükkânın 1928’teki Harf Inkilabı sonrasında kullanılmaya başlanmış yeni tabelası ile çekilmiş bir hatıra fotoğrafıdır. Önde ortada peştemalı ile duran baş ustamız Yavuz İskenderoğlu’nun babası İskender oğlu Süleyman usta ve arkasında ocağın içinde duran onun babası ve Yavuz İskenderoğlu’nun dedesi Mehmet oğlu İskender Efendi’dir. Bu dükkân 1867’den 1960’lı senelere kadar 100 yılı aşkın bir süre eski yerinde faaliyet göstermiş, fakat dönemin kanunları, kerpiç-kâgir ve eski yapı oluşu gerekçesi ile İskender’in ilk dükkânını ruhsat ve sınıflandırma problemlerine maruz bırakarak, İskenderoğlu ailesi olarak bizleri günümüzde çalışmaya devam ettiğimiz, betonarme ve kurallara mütenasip olan yaklaşık yüz metre yukarısındaki dükkâna (Ünlü Cadde) taşınma ve ikame etme kararı almamıza vesile olmuştur.
Anısını yaşatmak adına, o dükkânı bütün dükkânlarımıza örnek belirlemiş ve ona ait XIX. Yüzyıl Osmanlı dönemi Bursa mimarisinin bir parçası olan ahşap küntegari dış kabartma piramitleri ve o dönemlerde popüler olan papatya motifleri ile o zamanlarda yaygın olan mermer masalardan, peçete olmadığı için kullanılan pembe dudak kağıtlarına kadar bütün nüansları, günümüzde marka konseptimizin bir parçası olarak yeni dükkânlarımızda hala ayakta tutmaktayız.

Hayat Hikayesi
Hayat Hikayesi
İskender Efendinin ortanca oğlu Süleyman İskenderoğlu’nun üçüncü oğlu olan Yavuz İskenderoğlu, 24.03.1949 tarihinde Bursa’da doğmuştur.

Devamını Okuyun...
  • Türkçe
  • English
Copy Right © 2013 İskender ® Yavuz İskenderoğlu Ltd. Şti. All Right Reserved.

İletişim formu

 
 
 
 
 
 

İnsan Kaynakları Formu

Kişisel Bilgiler

 

İş Deneyimleriniz

 

Şirketimizde Ne Tür Bir Görev Talep Ediyorsunuz

 
 
 

Öneri Formu